Rośnie liczba klientów programu Toyota Pewne Auto. W 2023 roku sprzedano ponad 28 tysięcy aut używanych z gwarancją

  • Toyota Pewne Auto to program sprzedaży sprawdzonych używanych samochodów z gwarancją
  • W 2023 roku w salonach Toyoty sprzedano 28 253 używane auta ze sprawdzoną historią i po szczegółowym przeglądzie. To wzrost o 18% względem ubiegłego roku
  • Prawie 40% klientów wybiera używaną Toyotę z napędem hybrydowym
  • Program Pewne Auto jest dostępny we wszystkich salonach Toyoty oraz ośmiu stacjach dealerskich wyspecjalizowanych w sprzedaży aut z rynku wtórnego

Toyota Pewne Auto to program realizowany we wszystkich salonach należących do sieci dealerskiej Toyoty, w którym oferowane są samochody używane ze sprawdzoną historią i ze zweryfikowanym stanem technicznym. W ramach tego programu dostępne są auta Toyoty oraz innych marek po szczegółowym przeglądzie. Samochody objęte są roczną gwarancję, a klienci mogą skorzystać z różnych form finansowania.

Bestsellery programu Toyota Pewne Auto

Samochody z programu Toyota Pewne Auto są coraz częściej wybierane przez polskich klientów. W 2023 roku w salonach Toyoty kupiono 28 253 używane samochody, a sprzedaż w porównaniu do roku 2022 wzrosła o 18%. Spośród ponad 28 tysięcy aut aż 80% stanowiły Toyoty (22 601 egz.).

W 2023 roku najchętniej wybieranym modelem w programie Toyota Pewne Auto kolejny raz z rzędu była Corolla – z salonów wyjechało w sumie 6735 używanych kompaktów. Ogromne zainteresowanie tym modelem z drugiej ręki to kolejne potwierdzenie sukcesu Corolli także na rynku pierwotnym. Model ten od trzech lat jest najpopularniejszym autem w naszym kraju, a w 2023 roku zarejestrowano blisko 27 tys. egzemplarzy nowych Corolli.

Numerem dwa wśród klientów programu okazał się Yaris (4739 egz.), a klienci chętnie decydowali się na samochody z popularnymi nadwoziami typu crossover i SUV. Trzecim najczęściej kupowanym modelem była Toyota C-HR (3132 egz.), a następną pozycję na liście zajął model RAV4 (2018 egz).

Bardzo pożądane przez klientów były egzemplarze wyposażone w napędy hybrydowe. Udział takich aut w ogólnej sprzedaży wyniósł 38% (10 581 samochodów) i w kolejnych latach spodziewany jest dalszy wzrost, ponieważ obecnie niemal 80% nowych Toyot w Polsce to hybrydy. Wśród używanych aut z tym oszczędnym i niezawodnym rodzajem napędu największym zainteresowaniem cieszyły się modele Corolla (3416 egz.), Toyota C-HR (2770 egz.), Yaris (1518 egz.) oraz RAV4 (1453 egz.).

Używana Toyota z gwarancją i przeglądem

Program Toyota Pewne Auto działa we wszystkich 82 salonach Toyoty oraz na stacjach Toyota Professional, wyspecjalizowanych w sprzedaży samochodów użytkowych. Marka cały czas rozbudowuje także sieć obrotu autami z rynku wtórnego, a do listy obiektów pod marką Toyota Pewne Auto dołączyły dwa punkty – Toyota Dobrygowski Rybnik i Toyota Kobos Nowy Targ.

Fundamentalną zaletą programu Toyota Pewne Auto jest transparentność zakupu. Klient zainteresowany autem używanym otrzymuje wyczerpujący raport o stanie samochodu, w tym udokumentowaną historię z przebiegiem oraz 145-punktowy protokół z kompletnej, zestandaryzowanej kontroli jakości. Dokument obejmuje m.in. zgodność numeru VIN, działanie wszystkich elementów wyposażenia wnętrza, multimediów i systemów bezpieczeństwa, stan tapicerki i materiałów wykończeniowych, działanie świateł, pomiar grubości lakieru oraz kontrolę stanu nadwozia pod kątem zarysowań, wgnieceń i rdzy czy pasowania zderzaków i drzwi. Podwozie, koła i układ napędowy są sprawdzane zarówno na podnośniku, jak i podczas jazdy testowej. Auta innych marek są przygotowane do sprzedaży zgodnie z tymi samymi zasadami i procedurami co samochody Toyoty.

Przy zakupie klienci mogą skorzystać z szerokiej oferty finansowania, która obejmuje Leasing Kinto Używane dla firm, kredyty i leasingi, a także program finansowania usług serwisowych i ubezpieczenia Comfort Pay. Każde auto, niezależnie od marki, jest objęte roczną ochroną gwarancyjną.

„Zakup samochodu w programie Pewne Auto wygląda bardzo podobnie jak w przypadku aut nowych, a klient ma wsparcie od naszych doradców i mechaników przez cały czas – od wyboru modelu i jego zakupu, przez użytkowanie, po sprzedaż i wymianę na nowy egzemplarz. W programie Pewne Auto otrzymujemy pełną informację o konfiguracji i stanie technicznym wybranego samochodu oraz pomoc w załatwieniu wszystkich formalności, doborze finansowania czy zakupie ubezpieczenia. Atutem naszej sieci jest dobra dostępność modeli hybrydowych. Wielu naszych klientów przychodzi do nas już z zamiarem zakupu hybrydowej Toyoty, ze względu na ich trwałość, niezawodność, niewielkie zużycie paliwa i dobre trzymanie wartości” – powiedział Piotr Jeżak, kierownik programu Toyota Pewne Auto i Lexus Select.

Nasz salon oferuje bogatą ofertę samochodów używanych z gwarancją. Jest u nas szeroka gama modeli, spełniających najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. Każdy samochód używany, który oferujemy, przechodzi szczegółową kontrolę techniczną, co gwarantuje pewność i satysfakcję dla naszych klientów. Zdecyduj się na komfort jazdy z pewnością jakości w salonach Toyota Walder.

Podobne wpisy