Toyota Yaris GR

Zapytaj o najlepszą ofertę

Zapytaj o samochód

Moc, która imponuje

Zbudowana przez mistrzów dla kierowców żądnych wrażeń

Toyota, jako producent samochodów osobowych, od ponad 60 lat przeprowadza testy wytrzymałości swoich pojazdów oraz umiejętności kierowców na torach na całym świecie. Dzięki zgromadzonemu doświadczeniu, jest w stanie konstruować coraz lepsze auta, które są idealne do codziennej jazdy. GR Yaris, według Akio Toyody, Prezesa Zarządu Toyota Motor Corporation, jest doskonałym przykładem tego ideału – samochodem, który został stworzony w trudach Rajdowych Mistrzostw Świata i wzbudza emocje również podczas zwykłych podróży.


W słońcu i deszczu, GR Yaris dostarcza radość z jazdy na każdym zakręcie. Jego niezwykły układ napędowy, opracowany przez zespół Tommiego Mäkinena, łączy turbodoładowany silnik o pojemności 1,6 litra, manualną 6-biegową przekładnię oraz sportowy napęd na wszystkie koła GR-FOUR, co zapewnia doskonałą trakcję w różnych warunkach drogowych.

Rajdowa konstrukcja

Toyota GR Yaris jest przygotowana na każdą niespodziankę na drodze. Kolumny MacPhersona z przodu i podwójne wahacze z tyłu zestrojone przez zespół TOYOTA GAZOO Racing WRT zapewniają przyczepność i dają pewność prowadzenia. Zaawansowany sportowy układ hamulcowy jest w stanie okiełznać moc auta i sprawnie zatrzymać pojazd.

Lekkość i dynamika

GR Yaris inspiruje do ekscytującej jazdy. Konstruując nadwozie, wykorzystano mocne, a jednocześnie lekkie materiały, które pozwalają wydobywać pełen potencjał z rewelacyjnego napędu na wszystkie koła GR-FOUR. Napęd ten został dopracowany przez kierowców startujących w WRC. Zapewnia optymalny rozdział mocy pomiędzy przednią a tylną oś. Wystarczy przestawić pokrętło, by cieszyć się niezwykłą kontrolą i pełnią emocji za kierownicą. 

Moc, która zaskakuje

GR Yaris oferuje technologie, które nigdy wcześniej nie były stosowane w autach drogowych. Jego sercem jest 3-cylindrowy silnik generujący rekordową moc 261 KM i 360 Nm momentu obrotowego. Unikalny blok silnika, dedykowane tłoki i turbosprężarka typu single scroll redukują masę, zapewniają niesamowite przyspieszenie i natychmiastową reakcję na gaz. 

Czytelny wyświetlacz

W porównaniu do swojego poprzednika nowy model wykorzystuje 2 razy więcej tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. Mowa tu o ponad 100 różnych elementach, m.in. o tkaninie wykonanej z przetworzonych butelek PET*, z której powstaje tapicerka siedzeń.

Osiągi mówią same za siebie

Innowacyjny design pozwolił zredukować masę. Wykorzystanie stali o wysokiej wytrzymałości czy lekkiego dachu panoramicznego pokrytego powłoką, która zatrzymuje ciepło zimą i zapobiega przegrzewaniu w lato – to kolejne niezwykłe cechy nowej Toyoty C-HR.

Napęd GR-FOUR: innowacja i kontrola

Nowa Toyota C-HR wykorzystuje syntetyczne materiały zamiast skórzanych elementów na kierownicy czy siedzeniach.