500 wodorowych Toyot Mirai w oficjalnej flocie Letnich Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Paryż 2024

Do floty Letnich Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Paryż 2024 dołączyło 500 bezemisyjnych, napędzanych wodorowymi ogniwami paliwowymi Toyot Mirai. Wspólnym celem Toyoty i organizatorów wydarzenia jest redukcja emisji o 50% względem poprzednich igrzysk* przy pomocy floty w pełni zelektryfikowanych aut.

Toyota jako globalny partner Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich zobowiązała się do zapewnienia transportu, który będzie zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju i pomoże w osiągnięciu celów klimatycznych. W trakcie przygotowań do przyszłorocznych igrzysk w Paryżu Toyota dostarczy 500 egzemplarzy modelu Mirai na ogniwa paliwowe, które trafią do oficjalnej floty tego wydarzenia.

„Punktem zwrotnym dla Toyoty była decyzja Akio Toyody z 2018 roku, by przekształcić naszą działalność z producenta samochodów na firmę zajmującą się pełnym spektrum mobilności. Ten nowy kierunek oznacza, że będziemy wykraczać poza granice naszego sektora gospodarki, by stworzyć społeczeństwo funkcjonujące w neutralnej węglowo rzeczywistości” – powiedział Frank Marotte, prezes Toyota France.

Toyota dąży do osiągnięcia neutralności węglowej proponując wielotorowe podejście do mobilności poprzez szeroką gamę samochodów elektrycznych na baterie, samochodów elektrycznych na ogniwa paliwowe, hybryd oraz hybryd plug-in. Toyota Mirai jest jednym z flagowych pojazdów z bezemisyjnym napędem. Ten luksusowy sedan zasilany jest wodorowymi ogniwami paliwowymi i łączy zalety aut zelektryfikowanych z niesamowitym komfortem użytkowania oraz szybkim tankowaniem. Toyoty Mirai z olimpijskiej floty będą zasilane zielonym wodorem dostarczanym przez firmę Air Liquide, oficjalnego dostawcę wodoru dla igrzysk Paryż 2024.

„Podczas igrzysk w Paryżu Toyota zaprezentuje swoje innowacyjne możliwości oraz rozwój technologii wodorowych przy pomocy modelu Mirai. Mamy ten sam cel co Komitet Organizacyjny. Chcemy zredukować oddziaływanie igrzysk na środowisko naturalne tak bardzo jak to tylko możliwe wykorzystując w pełni zelektryfikowaną flotę samochodów” – powiedział Cédric Borremans, dyrektor działu Igrzysk i Paraigrzysk w Toyota Motor Europe.

„Organizacja igrzysk, które będą stanowiły wzór i będą odpowiedzialne klimatycznie, jest jednym z naszych zadań. Dzięki Toyocie, globalnemu partnerowi igrzysk Paryż 2024, przybliżamy się do jego realizacji z napędzanymi ogniwami paliwowymi samochodami Mirai, które dołączają do oficjalnej floty. Dziękujemy Toyocie za zaangażowanie” – powiedział Tony Estanguet, prezes Paryż 2024.

*Londyn 2012, Rio 2016

Podobne wpisy